MAWIDENT

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Dzięki nowoczesnym metodom wybielania, można w łatwy sposób uzyskać biały uśmiech. Mawident oferuje dwie metody wybielania zębów: przy użyciu urządzenia wybielającego BEYOND oraz preparatem do nakładkowego wybielania zębów - żelem OPALESCENCE.

1. Wybielanie lampą Beyond Polus
Zaawansowana technologia stosowana w systemie Beyond Polus pozwala na bezpieczne oczyszczenie zarówno powierzchni jak i wewnętrznej struktury zęba. Urządzenie wybielające Beyond Polus emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Konstrukcja optyczna urządzenia gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz ultrafioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Środek wybielający zawierający nadtlenek wodoru oraz wiele specjalnie dobranych składników, utlenia powierzchnię zębów podczas jednego zabiegu przywracając im piękną biel.

Testy dowodzą, że rezultatem wybielania systemem Beyond Polus jest poprawa od 4 do 14 odcieni według skali VITA. Rezultaty są o 30% lepsze niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych podobnych metod.

Wybielanie Beyond Polus trwa jedynie kilkadziesiąt minut. Użycie niskiej temperatury, zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. Beyond Polus jest zabiegiem jednorazowym bez skutków ubocznych. System Beyond Polus jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku.

2. Wybielanie żelem OPALESCENCE
Składnikiem aktywnym preparatu jest nadtlenek karbamidu – środek o potwierdzonej klinicznie skuteczności i bezpieczeństwie stosowania, od lat wykorzystywany do dezynfekcji jamy ustnej. Dodatkowo zawiera on także fluor i azotan potasu jako składniki zmniejszające nadwrażliwość zębów. Zaaplikowany przy pomocy nakładek preparat wnika w szkliwo i zębinę, uwalniając aktywny tlen, który rozjaśnia przebarwienia.

Żele Opalesence dostępne są w dwóch stężeniach: 10% i 16% oraz czterech smakach: arbuzowym, brzoskwiniowym, melonowym i miętowym. Za ich pomocą możliwe jest zarówno rozjaśnienie całych łuków zębowych, jak też pojedynczych zębów lub nawet ich części. Co istotne, żel nie narusza struktury zębów, ale oddziałuje tylko na występujące na nich przebarwienia. Tak więc rozjaśnieniu nie ulegają korony, mosty ani wypełnienia zębów. Pacjent po uprzednim przygotowaniu zębów przez stomatologa, może we własnym domu, w prosty sposób umieścić nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawić ją na całą noc lub kilka godzin w ciągu dnia.

Wybielanie nakładkowe żelami Opalescence z reguły nie niesie za sobą żadnych komplikacji i dolegliwości – sporadycznie możliwe jest wystąpienie przejściowej nadwrażliwości zębów na zimno. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na któryś ze składników preparatu, ciąża i karmienie piersią.

Wybielanie zębów metodą nakładkową to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. W zależności od struktury szkliwa można uzyskać 2-3 krotnie jaśniejszy kolor, który utrzymuje się od 1 do 3 lat w zależności od nawyków żywieniowych.