MAWIDENT

Protetyka

Protetyka

W Mawident oferujemy szeroki wachlarz usług protetycznych, których celem jest odtworzenie braków zębowych po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznych uszkodzeniu. Protetyka umożliwia również poprawę kształtu i zmianę koloru zębów.

Korony protetyczne - są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym. W naszym gabinecie możemy zaproponować korony pełnoceramiczne, na podbudowie z tlenku cyrkonu i na podbudowie metalowej. Korona pełnoceramiczna ma te same właściwości co ząb naturalny, czyli porcelanową zębinę i szkliwo oraz podobnie jak naturalny ząb przepuszcza światło. Jest to najbardziej naturalny i najzdrowszy dla tkanek materiał. Korona pełnoceramiczna idealnie imituje naturalne uzębienie.

Licówki porcelanowe są niezwykle cienkimi warstwami wykonanymi z materiału ceramicznego bardzo wysokiej jakości. Nałożenie ich pozwala na skorygowanie nie tylko koloru, ale także pozycji i kształtu zębów. Dzięki rewolucyjnej technice nakłada się je na zęby w krótkim czasie, bez bolesnej i inwazyjnej interwencji. W Mawident w zależności od przypadku delikatnie szlifujemy zęby przed zabiegiem lub nie.

Inlay, onlay - to kosmetyczne wypełnienie w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych między zębami itp.). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie wykonanych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany lub kompozytu.

Endokorona- umożliwia odbudowę zębów leczonych endodontyczne (przedtrzonowych i trzonowych) z pozostawieniem maksymalnej ilości tkanek własnych zęba. Są to uzupełnienia, które stanowią alternatywę dla tradycyjnej korony i wkładu. Wykonuje się je w pracowni protetycznej najczęściej z porcelany lub kompozytu.

Dodatkowo, w Mawident wykonujemy wszystkie rodzaje uzupełnień ruchomych: protezy szkieletowe, protezy akrylowe, protezy elastyczne z Valplastu, protezy z Peeku

Naszym Pacjentom oferujemy także prace kombinowane, tj. protezy na zasuwach metalowych i cyrkonowych.