MAWIDENT

Ortodoncja

Ortodoncja

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, które generalnie dzielą się na ruchome i stałe.

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta i higieny. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu, niwelowaniu niektórych wad wymowy oraz estetycznemu wyglądowi uśmiechu.W Mawident stosujemy aparaty:

Metalowe

Estetyczne

Samoligaturujące

W aparacie samoligaturującym nie stosuje się ligatur, gdyż łuk utrzymywany jest w zamku za pomocą specjalnej 'klapki', która się w nim znajduje. Zamki mogą być metalowe, jak i estetyczne. Czas leczenia aparatem samoligaturującym jest często krótszy niż aparatami standardowymi.Clear Aligner

Aparat Clear Aligner to najnowocześniejsza metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, indywidualnie zaprojektowanych nakładek na zęby. Aparat w dokładny i komfortowy sposób pozwala na korygowanie wad zgryzu, jednocześnie zapewniający zauważalną przewagę estetyczną nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym.

Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów. Łatwy sposób zdejmowania nakładek z zębów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia. Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów jak i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, co zapewnia komfort użytkowania.

W wielu przypadkach korekta wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.