MAWIDENT

Implantologia

Czym jest implant stomatologiczny?

Jest to niewielki tytanowy element, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba. Stanowi on solidną podstawę dla stałych uzupełnień protetycznych - od pojedynczych koron zębowych i mostów uzupełniających ubytki kilku zębów po rekonstrukcje całego uzębienia. Implanty stosuje się także dla polepszenia komfortu użytkowania wyjmowanych protez zębowych. Uzupełnienia braków zębowych oparte na implantach są rozwiązaniem bardzo trwałym. Dają poczucie komfortu porównywalne z posiadaniem własnych zdrowych zębów. Osiągnięcia współczesnej implantologii sprawiły, że zabieg wszczepienia implantu jest bezpieczny, bezbolesny a wskaźnik powodzenia przewyższa 97%. Implanty zębowe stosowane są z powodzeniem od ponad 40 lat. Wszczepy stomatologiczne, z których korzysta Mawident produkowane są przez światowych liderów, z sukcesem funkcjonujących na rynku od wielu lat.

Powierzchnia implantu jest uzyskiwana w trójetapowym procesie. Jego wynikiem jest powstanie szorstkiego na zewnątrz implantu, którego powierzchnia styku z kością znacznie się zwiększa. Dzięki temu poprawia się jakość utrzymywania się implantu w kości i dodatkowo pobudza kość do dzielenia się i przyspiesza proces osseointegracji (łączenia implantu z kością).

Kształt i powierzchnia wszystkich rodzajów implantów stomatologicznych zostały tak zaprojektowane, aby można je było wszczepić w kość zarówno wysokiej, jak i obniżonej jakości. Dodatkowo, implanty zostały tak przygotowane, by były bardziej odporne na siły żucia.

Stosowane w Mawident implanty zębowe posiadają unikalną, istotną zaletę, choć niezauważalną gołym okiem dla Pacjenta, mianowicie każdy implant jest specjalnie zapakowany w taki sposób, aby umożliwić wyjęcie implantu z opakowania bez jego dotykania, ani konieczności odkładania na tacę. Taki sposób zapakowania znacznie ułatwia utrzymanie sterylności implantu, co z kolei zmniejsza ilość zakażeń dziąseł i odrzuceń implantów.