MAWIDENT

Niewidoczne aparaty

Niewidoczne aparaty

Aparat Clear Aligner to najnowocześniejsza metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, indywidualnie zaprojektowanych nakładek na zęby. Aparat w dokładny i komfortowy sposób pozwala na korygowanie wad zgryzu, jednocześnie zapewniający zauważalną przewagę estetyczną nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów. Łatwy sposób zdejmowania nakładek z zębów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia. Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów jak i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, co zapewnia komfort użytkowania. W wielu przypadkach korekta wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

1. Konsultacja i plan leczenia
Po wykonaniu niezbędnych badań oraz zakwalifikowaniu Pacjenta do leczenia przeprowadzamy analizę cyfrową oraz symulację wyników leczenia w 3D. Dzięki wykorzystaniu technologii komputerowej Pacjent może zobaczyć jak będzie wyglądał jego uśmiech w przyszłości. Lekarz ortodonta określa plan, czas oraz koszty leczenia.

2. Początkowy zestaw nakładek
Na podstawie planu leczenia oraz wycisków, Pacjent otrzymuje precyzyjnie zaprojektowany pierwszy zestaw Clear Aligner, który składa się z trzech nakładek o różnych grubościach. Każdą z nakładek trzeba nosić przez okres 1 tygodnia, aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwy sposób. Aby osiągnąć oczekiwane wyniki nakładki Clear Aligner powinny być noszone co najmniej przez 20 godzin dziennie.

3. Kolejny zestaw nakładek
Po upływie 3 tygodni kontrolowany jest postęp w leczeniu oraz pobierane kolejne wyciski. Pacjent otrzymuje drugi zestaw nakładek. Taka procedura jest powtarzana do ukończenia okresu leczenia, które zazwyczaj trwa od 6 do 15 miesięcy. Proces leczenia jest bardzo precyzyjny i może być korygowany na każdym etapie. Dzięki temu leczenie jest skuteczniejsze i szybsze, a rezultaty widoczne z tygodnia na tydzień.

4. Nakładki retencyjne
Po osiągnięciu końcowego rezultatu kluczowym etapem jest stabilizacja zębów w nowej pozycji. W tym celu Pacjent otrzymuje nakładki retencyjne, do zakładania według indywidualnie zaplanowanego harmonogramu. Długość okresu retencji zależy od tego, jak duża była skala zmian oraz jak długo trwało leczenie. Pacjent pozostaje w systematycznym kontakcie z lekarzem ortodontą.

Zalety aparatu Clear Aligner

  • Dzięki komputerowej symulacji można zobaczyć planowany rezultat leczenia jeszcze przed rozpoczęciem leczenia
  • Gładkie i idealnie dopasowane nakładki gwarantują komfort leczenia, nie podrażniają policzków i dziąseł
  • Przezroczyste i niemal niewidoczne na zębach nakładki wyglądają bardzo estetycznie
  • Swobodne zdejmowanie nakładek pozwala na jedzenie wszystkiego, na co ma się ochotę
  • Zęby przesuwają się powoli nie powodując nadmiernych dolegliwości, dzięki czemu proces leczenia jest niemal bezbolesny