MAWIDENT

Endodoncja

Zaawansowane leczenie endodontyczne

Zabiegi leczenia kanałowego w Mawident są prowadzone przy użyciu mikroskopu, dzięki czemu można uratować zęby przeznaczone do usunięcia oraz zwiększyć trwałość i skuteczność prowadzonego leczenia. Z punktu widzenia Pacjenta, leczenie pod mikroskopem niewiele różni się od typowego leczenia kanałowego. Jednakże wykorzystanie mikroskopu umożliwia wgląd do wnętrza zęba, powiększenia go do 25 razy, co gwarantuje uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększa skuteczność zabiegu.

Przewaga mikroskopu wynika z powiększenia i oświetlenia pola zabiegowego. Pomaga on w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, obliteracji i perforacji.

W Mawident kanały korzeniowe opracowujemy maszynowo, a później wypełniamy ciekłą gutaperką, w celu uzyskania pożądanego efektu.

Zaawansowane leczenie endodontyczne pod mikroskopem znacznie zwiększa szanse na prawidłowe wyleczenie, a zęby które były skazane na ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.